Avaleht

MEHHAANIKA

MEHAANIKA
Buch - valtsid
Karl Buch Walzengiesserei on saksa valatud valtside valmistaja. Valtse kasutatakse terase -ja tellisetööstuse valtsimismasinates, paberimasinates kui ka kalanderites, kummi -ja plastmassitööstuses.
Ceric - tellise -ja keraamikatehased
Ceric pakub tehaste sisustust põletatud savist ehitusmaterjalide, keraamika, tsementide valmistamiseks. Valikus on toormaterjali töötlusseadmed, robotid, automaatsed töötlusseadmed.
SLADE - elastne grafiit
Uut tüüpi looduslikust elastsest grafiidist tihendimaterjalid kombineeritud teraslõngast või süsinikkiust tugevdusega. Saadaval topendid pumpadele ja ventiilidele, linttihend äärikutele ja luukidele - Pyrotex, jne..
 
James Walker - tööstustihendid
Inglise firma James Walker & Co.Ltd. on üks maailma juhtivatest tihendite valmistajatest, neil on üle 100-aastane selle ala kogemus.
JW & Co. valmistab tihendimaterjale pumpadele, ventiilidele, äärikutele, hüdraulikaseadmetele; soojusisolatsiooni materjale, kompensaatoreid ja lõõtsi.
Walkeri tuntumad kaubamärgid on Chevron, Walkersele, Fluograf, Fluolion, Tico, Nebar, Metaflex.
Metaflex
 
Metaflex spiraaltihendeid kasutatakse elektrijaamades, keemiatööstuses, petrokeemiatööstuses, paberi -ja tselluloositööstuses kui ka laevatööstuses usaldusväärse äärikutihenditena, mis kannatavad temperatuurikõikumisi, kemikaale, suurt rõhku ja vibratsiooni.
Tiflex - lõõtskompensaatorid, vibratsioonisummutid, kummkork
Tiflex Ltd. on James Walkeri tütarfirma, mis on spetsialiseerunud kummkorgi segudele, valmistades neist tehniliseks kasutamiseks mitmeid erinevaid tooteid.
- Trackelast rööbaste aluspadjad raudteedele.
- Nebar tihendilehed.
- Tico lõõtskompensaatorid
- Tico vibratsioonisummutid
- Tico torukinnitid
Rotabolt - eripoldid
Rotabolt on lihtne ja kindel viis teha kindlaks poltide õige pingulolek.Selle idee põhineb Hooke'I seadusel. Veamarginaal on ainult ± 5%. Mõlema poldi õige paigaldus põhineb tema pingele ja venimusele. Rotabolti kasutades on võimalik kontrollida poldi õiget pinget sõrmedega, ilma momentvõtmeta. Rotabolt sobib kohtadesse, kus temperatuuri muutused, kõrged surved ja/või vibratsioon mõjutavad poltide pingulolekut neid lõdvendades või pinguldades.
Keramab - kuumaisolatsioonimaterjalid
Keramab toodab kõrgeid temperatuure kannatavaid tekstiiltooteid, mis leiavad kasutamist soojusprotsessides. Laias valikus pakutakse isolatsiooni- ning tihendusmaterjale nii klaaskiust kui ka keraamilistest kiududest.
Valikus on kangad, paelad, punutud ja keerutatud nöörid.
Varasemalt kasutuses olnud asbestpapi asemel on toodangus keraamikapõhjaline lehtmaterjal, mis kannatab temperatuuri ka 1000ºC. Tootenimi on Cerpak.
FILTERS s.r.l.

FILTERS s.r.l. asutati 1984, kohe võeti ka üle GILARDINI FLEXIDER (varem Gilardini SAVARA) tööstuslike filtrite divisjon koos viimase 70 aastase kogemusega taoliste süsteemide arendamise, tootmise ja teenindamise alal. Täna on FILTERS s.r.l. firma, mis ühendab kompetentsi ning teadmised filtreerimise ja separeerimise tehnoloogiatest koos pikaajalise konstrueerimise kogemusega, pakkudes standardseadmeid, personaalseid lahendusi ja teenuseid:
õli- ja gaasitööstusele
elektri- ja jõujaamadele
keemia- ja naftatööstusele
jäätmekäitlustööstusele
laevaehitus- ja kaitsetööstusele
metalli- ja terasetööstusele
tselluloosi- ja paberitööstusele
toiduainetetööstusele
... ja teistesse valdkondadesse, kus filtreerimise ja separeerimise protsessid nõuavad kõrget tehnilist kompetentsi ja kvaliteetseid tooteid.

SERTO - liited peentorudele
SERTO ühendab, jaotab ja reguleerib, see on mõistlik tootevalik.

Süsteemi kuuluvad liitmikud, ventiilid, kiirliitmikud ja paljud teised lisakomponendid. Liitmikud sobivad kõikjale, kus on vaja midagi juhtida, jagada või reguleerida, on need siis vedelikud või gaasid.

NORMACONNECT - torude klamberühendused
RASMUSSEN GMBH (Saksamaa) kõrge kvaliteediga NORMACONNECT - torude klamberühendused.
- ei äärikuid, ei keevitamist
- säästab ruumi ja kaalu
- kerge ja kiire paigaldada
- on võimalik mitmeid kordi taasavada ja sulgeda
Graftech Inc. - elastne looduslik grafiit
Mõisteks saanud kaubamärk " Grafoil " on 100 % looduslikust grafiidist tihendimaterjal, mis sobib tihendiks peaaegu igale poole äärikutele ja tihendipesadesse, külmast kuumani, kui ka kõigile neile kemikaalidele ja gaasidele, mis ei reageeri grafiidiga.
Firma uuem grafiidi kasutusala on põlematu pinna saavutamine erinevate puu-, paberi-, plastik ja värvipindadele. Selline toode on GrafGuard.
The EQUALIZER - toruäärikute tööriistad
The EQUALIZER - tööriist on lahenduseks ning abiks paljudel äärikühendustega seotud torutöödel. The EQUALIZER´il on Lloyd'i poolt aktsepteeritud patenditaotlus.
Tootevalikus on tööriistu torustike äärikühenduste rihtimiseks ja ka abinõusid suurte äärikühenduste avamiseks.

Striper - joonemärkimisseade

Striper'i värvimisseadme abil saab kergesti märkida jooni asfaldile, betoonile, murule, puitpõrandale jne.
Aerosoolvärvid on kuues värvitoonis: valge, kollane, punane, roheline, sinine, must.

FAG, INA - laagrid
Tootemärgid FAG ja INA ei vaja tööstuses tutvustamist ja on üle maailma tuntud . Omal ajal erinevad laagritootjad on tänaseks alates 2002 aasta algusest ühinenud ja täiendades teineteise tootegruppe, moodustus maailmas võimas laagreid tootev kontsern.
Tootevalikus leiame kuullaagreid, rull-laagreid, sfäärilise ja koonuselise ehitusega laagreid, nõellaagreid, silindrilisi rull-laagreid, laagripukke, määrdeid ja muid laagritarvikuid.
Tutvu tootekataloogidega internetis tootjate kodulehekülgedel.
Alustades laagrite pakkumisega Eesti turule on Teknoma oma tegevust laiendamas uude jõuülekande valdkonda.
API Schmidt-Bretten

Üle 125 aasta Saksa kogemust kvaliteetse
soojusvahetustehnoloogia alal !

Lahtivõetavad tihenditega plaatsoojusvahetid
Efektiivne soojusülekanne .Tänu plaadi- ja tihendi-
materjali eri võimalustele, on toodet võimalik
rakendada väga erinevates kohtades .
Patenteeritud süsteem tihendite liimivabaks paigaldamiseks .

Keevitatud plaatsoojusvahetid
Efektiivne soojusülekanne ühendatud hea
mehhaanilise ja keemilise vastupidavusega .

Soojustöötlusseadmed toiduainetetööstusele
Aurustusseadmed, pastöriseerimis-ja kuumutusseadmed,
alkoholieemaldamisseadmed jpm ..


SWEP - Joodetud plaatsoojusvahetid tööstuslikeks rakendusteks

SECOSPOL - Joodetud plaatsoojusvahetid ja spiraaltorudega soojusvahetidTeknoma Eesti OÜ aitab leida õige soojusvaheti eri vajadusteks . Vormi soojusvaheti päringuks leiate siit: VORM

KEEMIA
Avaleht

Ardrox (Chemetall) - NDT- tehnika
Ardrox on rahvusvaheliselt tuntud Chemetall kontserni tootegrupp. Tema rakendusala on kvaliteedikontroll. Ardrox'i NDT-kemikaalidega teostatakse penetrantset ja magnetpulberkontrolli mikropragude avastamiseks. Tüüpiline kasutuskoht - keevisõmbluste kontrollimine.

Penetrante kontroll
Ardrox P6R on veega kergesti eemaldatav penetrantne värv (nn.tungimisvedelik), mis sobib pragude ja lekete otsimiseks peaaegu kõikidelt pindadelt. Toode ei sisalda lahustit ega õli. See on mittepõlev. Ardrox P6R koosneb pindaktiivsetest ainetest ja on looduses bioloogiliselt lagunev toode ning seega keskkonnasõbralik.
Ardrox P6R tungimisvedeliku abil on võimalik kontrollida pindu, mille temperatuur on +5°C - +140°C.
Defekti esitus on esmaklassiline ja see vastab ASME ja ASEA ATOM spetsifikatsioonidele kui ka MIL-I-25135E-le.
Teised sarja tooted:
Ardrox 9PR5 puhastusvahend
Ardrox 9D1B ilmuti.

Magnetpulberkontroll
Ardrox 8530 on kasutusvalmis eriti tundlik fluorestseeruv magnetpulber. Ainel on kõrge süttimispunkt ja madala aromaatsusega, Ardrox 8530 on eriti tundlik ja annab niiviisi selge näidu veakohtadest.
Ardrox 800/3 on kasutamisvalmis magnetpulbri suspensioon, mis sisaldab petrooleumi baasil suspensioonivedelikku. Ardrox 800/3 on eriti peeneteraline, aine osakese suurus on väiksem kui 2 mikronit. Tootel on kõrge süttimispunkt ja on seega ohutu kasutada.
Ardrox 8901W on kasutamisvalmis kontrastvärv, kasutades Ardrox 800/3-ga.
Ardrox 8901W annab eriti tasase pinna, kus magnetosakesed tundlikult liiguvad.
Ardrox 9PR5 on magnetpulberkontrolli eelpuhastusaine. See on kiirelt kuivav ning omab eriti häid puhastusomadusi.

Cortec - korrosiooni-inhibiitorid
Cortec Corporation (USA) pakub kaasaegset VpCI-tehnikat - gaasilisi ja vedelikinhibiitoreid korrosiooni tõkestamiseks. Inhibiitorite kasutusala on väga lai -terasetööstusest elektroonikani, protsessitööstusest pakketehnikani.
Inhibiitorkemikaale sisaldavad pulbrid, kiled, paberid, vahtpolüsteroolist materjalid, õlid, vee baasil bioloogiliselt hajuvad tooted - kõik see on vaid osa pakutavast valikust.
Tootja koduleheküljelt leiab toodete tehnilised andmed ja ohutustehnilised eeskirjad.
Houghton - metallitöötlusemulsioonid, -õlid ja määrded
Houghton on rahvusvahelislt tunnustatud kemikaalide ja eriõlide valmistaja. Emafirma Houghton International asub Philadelphias USA-s. Tootmised asuvad mitmes eri Euroopa maas, Aasias ja Austraalias. Firma on turujuht paljudel oma tootetehnoloogia aladel.

Firma toodeteks on lõikevedelikud, puurimis- ja keermestamispastad, lihvimisvedelikud, tõmbevedelikud, karastusained, valtsimisõlid, tulekindlad hüdraulikavedelikud, puhastus- ja pesuained, korrosioonitõrjevahendid.

Houghtoni loodud FLUIDCARE-programmiga võib klient jälgida vedelike seisukorda, säästa ja vähendada jäätmete kulusid.

Sonatest - NDT- mõõteriistad
Sonatest Plc valmistab materjalide defektoskoopias kasutatavaid ultraheliseadmeid, metallide ja kattekihi paksuse mõõteriistu, röntgenseadmeid. Valikusse kuuluvad ka muud NDT tehnoloogias kasutatavad abivahendid ja kulumaterjalid.
Vivex - lamellseparaatorid
Vivex on teisaldatav puhastusseade metallide töötlemisvedelike ja määrdeainete korduvaks kasutamiseks. Vivex valmistab lamellseparaatoreid ja erinevaid filtreerimisseadmeid.

Kasutuskohad on metallitööstuses: lõikamis- ja lihvimisprotsessides vedelike kasutusea pikendamiseks ja jäätmete määra vähendamiseks, peitsimis- ja fosfaatimisbasseinide puhastamiseks.

List-Magnetik - mõõteseadmed
List Magnetik Dipl.-Ing.Heinrich List GmbH arendab ja toodab 1969. aastast alates järgmisi metallitööstuses kasutatavaid mõõteseadmeid: metallide ja metallikatte paksuse mõõteriistu, magnetvälja tugevuse mõõteseadmeid ja magnetiseerimis- ja demagneetimisseadmeid.
Firma omab ISO 9001 sertifikaati.
TIME / WILSON - WOLPERT - testimis- ja mõõteseadmed
TIME Group Inc ja TIME Technology Europe toodavad aastast 1993 metroloogia ja kvaliteedikontrolli instrumente ja seadmeid, näiteks kõvaduse ja kareduse testreid, kattekihi paksuse mõõtjaid, mikroskoope, metallitööstuses kasutatavaid kaliibreid ja mõõteriistu, jne.
Alates 2003 aastast on TIME oma tegevust laiendanud ja tootekataloogi lisanud WILSON - WOLPERT (USA) , tuntud maailmas kui kõvadusmõõteriistade valmistaja, tooted.
Tootekataloog on jagatud kolme rühma:
- metroloogilised instrumendid - kaliibrid, nihikud, mikromeetrid, blokid, jne.
- testseadmed - materjalide kõvadusmõõtjad, paksusmõõtjad, vibratsioonimõõtjad, jne.
- digitaalsed kontrollerloendurid